27 January 2015

A dál ... ?

Posledních pět dní bylo tréninkové podprůměrných. Ve čtvrtek večer jsem totiž místo běhání vyrazil do hospody a po velmi dobrém výkonu hlavně v prodloužení na baru nakonec zaznamenal 9 bodů v kanadském bodování (6+3). Po tom chlastu se mi pak i blbě spalo, takže celej pátek jsem byl kompletně mrtvej, 3 hodiny ožraleckýho spánku je málo. Pátek jsem tedy jakékoliv aktivity rovněž odpískal. Více se o tom rozepisovat nebudu, snad jen: Už nechlastám! :-) 
Každopádně sobotní ráno jsem se probudil v normálním stavu a vyrazil běhat. Byly tak -4 stupně, na silnicích sníh, občas led, tak proč nevyrazit do polí? Běžel jsem 12,4km v okolí Milevska, přes obec Rukáveč, kde mě málem sežral rotvajler až k rozcestí U Tyrolského domu (žádného baráku jsem si nevšiml, jen zastávky MHD) a potom zpět, to celé ve šnečím tempu, první půlka do kopce téměř pořád do kopce (asi 150m převýšení) takže pořád někde na hranici anaerobního pásma. Po otočce se to docela rozeběhlo, v klidu jsem držel TF v AP, ale celkový čas opravdu slabý, 10km jsem měl za 1:11. Tempo teda 7 min / km. Cílem ale nebylo trhat rekordy, trénink splnil očekávání i účel. Navíc sem chvílema i bruslil :-)
V neděli mě bolelo trochu koleno, což přičítám dřepům, které tímto vyřazuju z dalšího programu. Venku bylo nehorázně hnusně, tak proběhla jen asi 4km procházka, jinak spíš odpočinek a nabírání sil na pondělní program.
V pondělí místo do práce dovolená a hurá na běžky na Šumavu! Sněhu dostatek, občas teda na trávě ale jinak vynikající, téměř žádný lidi, jen sem tam hloučky výkonostně dobře disponovaných důchodců. Nakonec 21km s převýšením 500m, na pohodu asi za tři hodiny, na trénink ideální a zábavný sport, škoda že v Praze nejsou hory a sníh :). Při občerstvení na Knížecích pláních nebylo nealko pivo, tak jsem zasadil Plzeň a utopence, moc běhavá kombinace to teda není :)
Toť vše, zatím to docela jde a pořád baví, času stále dost, do 1/2 60 a do maratonu 95 dní ...

No comments:

Post a Comment