30 January 2015

Jídlo ..

Jak jsem avizoval, vedlejší výzva k maratonu je lehká redukce váhy. Startovních 78kg bylo trochu moc, zvlášť proto, že většina kg navíc je soustředěna v oblasti břicha ve formě tuku. Proto jsem v úterý absolvoval krátké sezení s výživovou poradkyní a nechal si trochu poradit v oblasti stravování. Musím se teď víc zaměřit na pravidelnost a zároveň skladbu toho, co jím. Ve zkratce - jíst 5x denně, nehladovět, hlídat sacharidy a bílkoviny a dobu kdy je konzumovat. Můj průměrný (pracovní) den by tedy měl vypadat nějak takhle, vstávám lehce po šesté.
Snídaně 7:00
musli s jogurtem  / tm. pečivo s šunkou, lučinou, eidam 30% /  vejce

Svačina 9:15
ovoce / tvaroh / jogurt

Oběd 11:30
rýže / brambory / luštěniny
maso - kuře, libový vepř, hovězí, ryba / tofu / tvaroh / cottage

Svačina 15:00
tvaroh / knackerbrot / ovoce / oříšky

Večeře 18:00
maso / zelenina / cottage / sýr / vejce

Nevhodné potraviny : smažené, těstoviny, uzeniny, klobásy, sladké pečivo, sladké nápoje

Obecně s touto skladbou nemám problém, samozřejmě pravidla jsou od toho aby se porušovala, takže například včera jsem měl 5 plzní, které nikde v seznamu nevidím :) naopak mě potěšilo množství, které mám volit tak abych neměl hlad, to mi vyhovuje. Před tréninkem se dá ještě přidat vložená svačinka, aby mělo tělo kde brát. 
Tak jsem zvědav, jak to půjde, nicméně dneska jsem ráno stoupnul na váhu a ukázala 75,4kg, tj za 14 dní lehkého běhání, heatování a občasného cvičení jsem shodil 2,5kg. Jídelníček výše by měl zajistit, aby váha klesala pouze ve formě tuku a ne svalů. Cílová maratonská váha je někde kolem 72kg, skladba tuk nula a zbytek svaly :-) příště se v sekci jídlo rozepíšu o tom, co jíst před delším během / závodem.

No comments:

Post a Comment