27 February 2015

Nemoc 2

Příspěvky na blogu nepřibývají, stejně jako stagnují tréninkové kilometry. Není o čem psát. Původní plán za dva dny se vyležet a začít pomalu trénovat selhal a dnes završuju týden nicnedělání. Ve středu jsem byl u doktorky a po testu CRP bylo zjištěno, že to je "jenom" viróza a na antibiotika to není. Kdo neví co je CRP, tak vězte že:

C- reaktivní protein (CRP) je bílkovinou akutního zánětu, a tedy vysoce citlivý parametr zánětu. Je součástí  reakce akutní fáze imunitního obranného systému. Jeho hladina v krvi se zvyšuje u všech druhů bakteriálních zánětlivých procesů, a to již za 6-12 hodin od začátku zánětu. Vyšetření CRP je proto považováno za nejčastěji ordinované vyšetření ve vyspělých zemích západního světa, a to od úrovně praktického lékaře až po vysoce specializovaná pracoviště.

Takže jsem rád, že už jsme vyspělá země západního světa a mohli mě tak bodnout do prstu, vzít mi trochu krve, chvíli s ní mixovat v kádince a následně mi po uhrazení 120Kč oznámit, že jsem simulant :) Tak do sebe sypu alespoň céčka, mucosolvany a na předpis jsem dostal lék, který má v popisu jako první a hlavní bod uvedeno "proti menstruačním bolestem". Pravda je, že asi zabírá, bolestma netrpím.
Zároveň přišlo doporučení do konce týdne udržovat klidový režim.  Nebylo ale specifikováno, zda týden pracovní nebo kalendářní. Dneska se konečně cítím nepatrně líp, tak třeba během víkendu na nějaký lehký výklus dojde.

I přes tuto nepříjemnost neměním cíle 1/2 maraton pod 2 a maraton pod 4, ač netuším jaké škody na kondici tahle choroba napáchá a taky jak dlouho ještě nebudu moc běhat. Za 14 dní bych měl běžet první tréninkovou třicítku, ale teď si to moc neumím představit.No comments:

Post a Comment