19 February 2015

První plavání

Do tréninkového deníčku můžu za posledních pár dní doplnit pár hezkých záznamů. O víkendu jsme opět razili s Helčou na běžky na Šumavu. Na Kvildě jsme posnídali v nejlepší pekárně pod sluncem a za slunečného počasí vyrazili na trasu Kvilda - Pramen Vltavy - Černá hora - Březník - Filipova Huť - Horská Kvilda - Kvilda. 36km, zaznamenal jsem pouze jeden nevýznamný pád. Při sjezdu z Černé hory byl Top speed 36km/h, což mi subjektivně přišlo jako dost velkej fičák.Celý den bylo hezky a svítilo slunce, u konce už viditelně ubývalo sněhu. Byl to ale super výlet a zároveň pěkná tréninková dávka. Druhý den mě ráno trochu bolely nohy, ale naordinoval jsem si výběh. Počasí bohužel hnusný, musel jsem se nutit. První 4km tradičně špatný, pak se to rozeběhlo a trasa Milevsko - Hajda - Rukáveč - Čertův kůň - Jetětice - Stehlovice přinesla nakonec 12km. Ve Stehlovicích mě nabírala Helča autem, když se vracela od nějaké kamarádky. Běžel sem docela svižně (na trénink hned po běžkách) a 10km jsem měl za hoďku i s nějakým tím převýšením a včetně 2x přelejzání plotu (zavřeli tam oboru pro auta a udělali takový dřevěný přelezy přes plot pro pěší). Celkem jsem nastoupal 165m. Ve výzvě K2 sem tak právě dolezl na Milešovku :)
V pondělí a úterý bylo moc práce a návraty domů 7 - 8 večer. Takže jeden den volna a druhý den aspoň 50 kliků a 100 břichocviků.
Ve středu přišel okamžik O a tak jsem měl po práci sraz s tátou coby pravidelným plavcem u plaveckého bazénu Podolí. Plavat jsem nezapomněl. Na rozplavbu jsme dali pár bazénů prsa, ale je to pomalej styl a 100m vycházelo na cca 2:30-2:40min. Toto tempo bych nicméně vydržel plavat dlouho. Nasadil jsem teda na kraula a docela dobrý, ze začátku 50m pod minutu a stovky lehce pod 2:00min. Postupně mi ale trochu docházel dech a optimální udržitelné tempo se tak zastavilo kolem 1:07min / 50m. Nakonec uplaváno 1000m kraul a 500m prsa. Občas trochu slalom mezi lidma a taky ze začátku velkej boj s nastavením brýli tak, aby do nich neteklo :) Pak ještě chvíli vířivka a přesun na badminton. Celkově proběhl první plavecký test úspěšně, techniku mám ale nedostatečnou a pár hodin s trenérem by neškodilo.

No comments:

Post a Comment