9 March 2015

20 dní do 1/2

Musím dohnat týdenní blogovací pauzu, tak hurá na to. Po nedělním tréninkovém 1/2 maratonu jsem v pondělí vyběhnul na regenerační běh. Tempo šnek, 6km za 37min, potom začínalo pršet tak jsem akci ukončil a šel domů. Tréninkový přínos nepatrný, pouze jsem si ověřil, že výměna baterie v HR pásu byla úspěšná a neukazuje to nesmysly. Od úterý do čtvrtka jsem nenaběhal nic a věnoval se posilování - nejdřív ve formě malování celého bytu, potom stěhování tuny věcí a nábytku. Nakonec se všechno povedlo a tak jsem mohl s vytahanejma rukama a zádama na hadry v pátek večer opět vyběhnout. Běžel jsem v tempu kolem 5:50min/km. Na pátém km mě předběhnul nějakej mladej kluk, vypadal, že vůbec nedře a přesto běžel neskutečnou rychlostí. Vyrazil jsem za ním a kilometr držel jeho tempo - 4:30min/km. Docela to šlo, ale v kopci mi začal utíkat, přestalo mě to bavit, rezignoval jsem a nechal ho být. Svižně jsem pak doklusal domů a nakonec z toho byla desítka za 57 minut, TF avg 159 a zatím nejlepší běžecký index 54. V sobotu jsme s Helčou vyrazili na halové ME v atletice a krom jiného viděli jak si Pavel Maslák povodil soupeře na 400m. Taky se běželi rozběhy na 800m a finále 3000m, jako běhá jim to pěkně a kilometr za 2:30min je docela fičák.
V neděli přišlo do Prahy a okolí jaro, tak jsem vyrazil v doprovodu své sličné slečny na výběh. Z Jesenice na Kocandu, pak trochu bloudění a neplánovaný terénní přeběh lesem k rozcestí U Botičského potoka, potom do Osnice a přes Zdiměřice zpátky do Jese. Po cestě jsme si povídali, běželo se parádně a 12,5km uteklo jako voda. Helča se odpojila a já pokračoval s tím, že si ještě malinko přidám. Počasí bylo fakt výstavní, tak jsem to přes Vestec natáhl ještě do Hrčířů, pak do Rozkoše, pak k Průhonickýmu parku a pak zase přes Zdiměřice domů = 24,25km za 2:34hod. První dvacka byla naprosto perfektní a bezbolestná, od 22km jsem už pěkně motal nohama a doběh už docela bolel, hlavně sebemenší kopeček s převýšením 5m se mi jevil jako Mount Everest a trpěl jsem jak zvíře :)
1/2 maraton i maraton v Praze už se blíží, tak je na čase trochu bilancovat. Vím jistě, že pokud budu zdráv a bez zranění tak 1/2 v pohodě doběhnu a i čas po dvě hodiny je zřejmě v mých silách. Naopak celý maraton pod 4hod si zatím neumím představit, zase jsem si uvědomil jak je to hrozně daleko a že bych včera ještě chtěl běžet dalších 18km, to jako fakt ne. Čekají mě ještě tři 30km tréninky, a po nich se to zlepší a nedokončení se nebojím, ale pod 4 hodiny mi v tuto chvíli přijde jako utopie. Reálně si umím představit tempo 6:00/km a cílový čas 4:12, ale kde seberu těch dalších 12min a jednu vteřinu, to netuším. Rozhodně se ale cíle pod 4 nevzdávám!! Každopádně budu cílit na čas 3:59:50 :-)

No comments:

Post a Comment