27 April 2015

PIM za týden

A je to za mnou, tréninkové úsilí na maraton je u konce. Poslední plně tréninkový týden byl dost intenzivní. V pondělí jsem s radostí zjistil, že víkendové otevření sklepů na Moravě na mě nemělo žádný negativní vliv a zaběhnul jsem si 13km odpočinkovým tempem 6:00 / km. Tři dny bez běhání docela pomohly, bavilo mě to a únava žádná. V úterý poslední tempo trénink, klasickýmodel 1km rozklus, pak 3km "sprint" a potom doběh domů. Jedinou vadou na kráse běhu byl uragán, který foukal jak jinak než proti a tak sem přes sebevětší úsilí nedokázal běžet rychleji než 4:55/km. Pokud s tímhle přijde příroda v neděli na PIMu, pokorně se zařadím k vodiči na 5 hodin a doklušu to s ním :-) Ve středu běžecké volno, šel jsem si jen zahrát na hoďku a půl beďas. Ve čtvrtek dávám před během přednost HEATu. Bylo to náročný, ale fajn :-)
Na víkend mi odjížděla drahá polovička. Za normálních okolností bych asi měl spřádat plány kam vyrazit v pátek do hospody, ale asi u mě došlo k výraznému posunu v myšlení - místo hospod plánuju na mapě běh z práce domů. Tedy z Pankráce do Jesenice. Ve 4 končím aktivní pracovní činnost, hážu se do běžeckého, nasazuju baťoh a rychle pryč z kanclu. Proplétám se mezi davy víkendvyhlížejících zaměstnanců, opět se na mě nahlíží jako na exota. Přejdu všechny semafory a asi 500m od práce se rozbíhám. Běžím neznámou trasu, tak mě to dost baví, proplétám se menšíma uličkama a za chvíli přibíhám na Budějovickou a odtud sbíhám až k jižní spojce. Mapa naštěstí nelhala a nacházím podchod. Podbíhám a už jsem u golfového areálu Chateau St. Havel. Radši si hlídám aby mě netrefil nějaký zatoulaný odpal :-) Za chvíli už jsem u rybníku Labuť a vbíhám do krčského lesa. Loni jsem tudy párkrát běžel, je to pěkná trasa s několika nahoru dolů úseky. V druhém kopci předbíhám cyklistu. U hospody Na tý louce zelený dostávám chuť na pivo, je tam plná zahrádka, "všichni nasávaj a já tu běhám jak vocas", říkám si pro sebe ale běžím dál. To samé se opakuje o km později u hospody U Václava. Tam aspoň v kopci zdolávám další dva cyklisty :-) Prolítnu dál lesem a do Kunratic zdolávám poslední hnusný kopec na trase, myslím že si i nahlas zanadávám na jeho účet. Stojí mě to dost sil a od 10km už se mi běží dost blbě, baťoh je těžkej a nohy tuhnou. Identifikuju riziko přetrénování a sobotu si vyhlašuju jako volný den. Nakonec do Jese přibíhám po 13km, čas cca 1:19. Pěkný výběh, převýšení skoro 300m, subjektivní pocit že je to od Krče pořád do kopce je sporttesterem potvrzen.
V sobotu neběhám, ale je hezky tak se odhodlávám k první cyklovyjížďce. Předtím ale musím plnit domácí povinnosti a vytírám celý byt. Už jsem v běžeckém, tak beru ze srandy i sporttestr a nakonec je z toho 15minutová aktivita s TF avg 110, slovně ohodnoceno jako Recovery training. Tak super, to jsem potřeboval :-) a můžu na kolo. Jedu 20km okruh a je to skvělý, po všem tom běhání je cyklistika vítanou změnou. Za hoďku jsem doma a těším se, že po maratonu se ke kolu dostanu mnohem víc.
V neděli ráno prší. Ale nemá to dlouhého trvání a ještě dopoledne se počasí uklidňuje a pouští mě na výběh. Je to poslední předmaratonský test, odhadovaná délka 20km, tempo 5:41. Prvních 10km si připadám jak ve skleníku. Simuluju si podmínky PIMu a tak v Hrnčířích běhám přes kostky a obrubníky, u Zdiměřic dlouhou rovinku proti větru coby nábřeží, u Průhonic kopec podobný výběhu z Těšnovského tunelu. 16km uteče jak nic, čas 1:30. Rozhoduju se doběhnout půlmaraton. Chyba. Na 18km mě dohání dehydratace a celkový nedostatek energie, nic s sebou nemám, navíc vychází slunce a dělá se pořádný vedro, během dvou km mě to sfoukne jak svíčku. Výrazně zpomaluju a na metu 21.097m se doploužím v čase 2:00:30. Tempo 5:43.
Myslel jsem, že po doběhu budu chytřejší a podle výsledku si definitivně nastavím plán na neděli. Takhle nevím. Rozhodně bych dalších 21km ve stejném tempu nedal. Zase jsem ale skoro nepil a vůbec nedoplňoval energii. Takže teď mám trochu dilema a dvě možnosti. Zamávat 4 hodinové hranici, rozběhnout PIM na 4:15 a kolem této mety ho (snad) v poklidu dokončit. A nebo zariskovat a běžet to s vodičem na 4 hodiny. Je tu ovšem riziko, že posledních 15km to bude peklo na zemi :-) Proti téhle neděli ale za týden budu po regeneračním týdnu, budu na závodě dobře pít a nepodcením chemii (carbonex, magneslife). Když se všechno sejde, věřím že 3:59:59 jsem schopen zdolat. Rozhodnu se asi až v neděli ráno, jak nakonec PIM pojmu. Rozhodně to ale zase bude intenzivní zážitek a moc se těším.No comments:

Post a Comment