14 May 2015

Když to neběhá ...

..tak je na čase sesmolit alespoň ohlédnutí za maratonem, přidat trochu statistik a tak. Poslední výběh mi to fakt neběželo ani trochu a co hůř, vůbec mě to nebavilo. Už od třetího km jsem skučel, že to nejde, že chci domů nebo že chci na pivo. To poslední se mi splnilo po 8,5km, kdy jsme s Helčou trénink ukončili a zasedli ve Vestci na hřišti ke Kozlíkovi 11 - mňam :-)
Krize to byla tak velká, že jsem den na to zrušil účast na Běhu PPP v Prokopáku, kde jsem loni zažil svoje první DNF. Tak si tam holt reputaci napravím příští rok. Doufám, že se mi chuť a radost z běhu zase vrátí a že na vině byla jen celková únava, vedro, dusno, blížící se bouřka, změna tlaku a erupce na slunci.
A teď statistiky z maratonu. 
 V tý tabulce je spousta zajímavých věcí. Třeba že jsem předběhnul za celý závod víc než tisíc lidí. Taky je pěkný, že celý závod stoupám pořadím strmě vzhůru :-) už míň pěkný je mezičas na první pětce, ale důvody známe, že ano. Potom až do 30km je to fajn, ale vytuhnutí v závěru je teda mazec (tempo 6:51), maratonská zeď řečí čísel. Mám radost ze zrychlení v závěru, aspoň nějaký náznak vzepětí.
Tak to jsou čísla a teď ještě následky - nohy mě přestaly bolet už v úterý, do/ze schodů jsem chodil špatně jen v neděli po doběhu. Náznaky celkové únavy jsem ale cítil ještě ve středu na badmintonu. K tomu jsem získal malou ozdobu na rtu v podobě oparu, což je u mě znak rozhozené imunity. Proti spoluběžci, který po doběhu skončil na týden v nemocnici je to sice prkotina, ale pořád důkaz, že maraton je pro tělo pořádná rána. Klouby, šlachy, achilovky, okostice a vše ostatní přežily běh bez bolestivých následků. Odřeniny žádné :-) Takže nakonec zůstávají jen ty pozitivní zážitky a vo tom to je!
Kontrola mezičasu na orloji :)

Mohutný finish :)

Vypadám líp než jak mi bylo

 A co bude dál? Příští víkend bežím na Sněžku! 26 km horizontálně, 1,5km vertikálně :-) Tuto trať poběží cca 40 lidí. Z loňska obhajuju předposlední místo, letos nevěřím že to bude lepší ale pokusím se zabojovat a skončit v první třicítce, což by byl velký úspěch. Čas do 3:15. A za měsíc a kousek první triatlon! Další plány zatím nemám. Ale určitě si někde něco ještě zaběhnu. A dlouhodobější cíl je stlačit čas na 10km hluboko pod 50min. Ale nespěchám na to. Budu si pobíhat jen tak pro radost a uvidíme :-)

No comments:

Post a Comment