22 May 2015

Skyrunning!

Hurá, dneska odjíždíme na Sněžku! Koho by zajímalo o co se jedná, nechť zkoukne www.behejsnami.cz. Mojí trasu 26km beží celkem 41 lidí. Můj cíl do první třicítky je tedy víc než odvážný. Loni mi všichni zmizeli už v prvním kopci, dost jsem nechápal. Navíc, že bych se v posledních dnech tréninkově předřel, to zase ne :-) Minulý týden ve čtvrtek vybíhám s tím, že je třeba najít ztracenou chuť do běhání. Našel jsem jí! ten jeden den byla opravdu jen výjimka. Takže si tak krásně běžím, volím "jižní" okruh od Jesenice, tj do Zdiměřic, Osnice, pak do lesa a do kopců a návrat netradiční cestou kolem Lidlu do Jesenice. Tempo 5:40, na to že se jedná o jedinou kopcovitou trasu v bezprostřední blízkosti bydliště je to super výkon. Nakonec 11km lehce přes hodinu. Nastoupáno podle Polarů jen 110m, to bych teda čekal víc, asi to nějak blbne. No nic. Další trénink hned další den byl jeden z těch těžších, Helča chytla formu a z mnou plánovaného pohodového výběhu udělala sprint. Po 6km v tempu 5:15 mi nějak došlo, tak jsme museli lehce zpomalit. Mírně modifikovaný "severní" okruh do Vestce přinesl 9km v tempu 5:21. Potom pivo a hurá domů. Novinkou při obou bězích bylo, že jsem přestal úplně koukat na tempo / tepovku a běžel jsem pocitově, na displayi jsem si nechal nadmořskou výšku :) Pak přišel víkend a s ním výlet do Popovic s přáteli, nachodili jsme tak 15km. Jako tréninkový bonus jsem se vylil jak váza. V neděli jen krátká procházka (cca 7km) a zjištění, že mě podivně bolí levá noha :-( Drželo se mě to do této středy, kdy jsem na služebce v hotelovém fitnessu lehce potrénoval na kole a pak na pásu. Na kole 10km za 22minut a na pásu jen 2,5km za 15min. Noha OK. pořád mě občas píchne v levým lýtku a kolem achilovky, ale snad to bude dobrý.
A teď zpátky ke Sněžce! moc se těším, je to nádhernej výběh a protože se momentálně na Youtube bavím videama ze závodů typu Trofeo Kima nebo Perun Skymarathon, mám radost, že si něco podobného vyzkouším. Cíle si dávám opět vysoké a vysoce nereálné. Skončit do 30ky a dostat se nahoru do tří hodin. (časový limit je 4hodiny btw). Loni jsem "běžel" 3:34, takže je co zlepšovat. Výškový profil trasy slibuje nevšední zážitky:

Doufám, že dnešní předzávodní taktická porada se neprotáhne do pozdních hodin a zítra vyrazím v plné síle vstříc tomu nebýt poslední :-) Časové plány zatím detailně nemám promyšlené. Můj Helík běží 8,5km variantu, se startem v 12.30 u chalupy na Rozcestí. My startujeme 10.15 ve Strážném, tak by bylo fajn kdybych byl za 2:15 na Rozcestí. To ale potom nestihnu pod tři hoďky, protože posledních 8,5km za 45minut nedám. Takže bych tam měl být lehce pod dvě hodiny a Helča mě pak doběhne, protože povalí rychleji. Nebo to všechno bude úplně jinak, navíc asi bude mrznout / sněžit :-) V pondělí se přihlásím s tradičním závodním reportem :-) Skyrunningu zdar! nazdar!

No comments:

Post a Comment