12 June 2015

Týden do prvního triatlonu

Nějak se mi zdá, že od doběhu na vrchol Sněžky to jde s mojí tréninkovou morálkou z kopce. Skóre předchozích týdnů bylo tristní: jen 42km běh a 70km kolo. Od osobáku na 10km jsem vyběhnul všeho všudy třikrát! Na svojí obranu musím uvést, že jsem teď poměrně dost služebně cestoval (atraktivní exotické destinace Polsko a Slovensko). Taky jsme si s Helčou udělali prodloužený víkend v Paříži, kde to bylo báječný a celé město jsme procestovali křížem krážem na půjčovacích kolech Vélib. Stálo nás to za tři dny celkem 1,7e. Kdo se tam chystáte, doporučuju vykašlat se na MHD a jezdit na kole! Řidiči v Paříži jsou na cyklisty víc přivyklý než u nás, takže se dá jezdit všude, i po hlavních bulvárech typu Legerova v Praze. Určitě jsme po městě ujeli víc než 50km, ale do tréninkových dávek to nepočítám ... i když špatný výkon to nebyl, kola váží asi 40kilo, někdy vůbec nebrzdí, někdy naopak brzdí permanentně, různě skřípou, vržou ale dá se to. Chtěli jsme dokonce dojet až do Versailles, ale nebyly tam půjčovací stanice ... :-)
Trénink teda slabota, jeden tropický běh 12km kdy jsem málem zhynul, vedro bylo ukrutný.  Síly mi došly po 10km, měl jsem ale 15 min do beďasu, tak jsem na konci nemohl podlehnout lákavé myšlence se na to vykašlat a jít, ale poctivě jsem doběhnul. Pak jsem si vyběhnul v Bratislavě, nechtělo se mi na indoor pás a jal jsem se prozkoumat okolí hotelu. Chvili jsem bloudil, zmateně pobíhal na parkovišti u Bauhausu, zjistil jsem že všude kolem je spousta ubytoven a zjistil jsem, že většiny obyvatel ubytoven se bojím. Narazil jsem na trolejbusy. Po 8km jsem se radši vrátil do hotelu, blížil se západ slunce :-)
Včera jsem ještě vyběhnul na 11,5km "kopcovitý" okruh z Jesenice. Celý den mi nebylo moc dobře, ale běhání mě z toho dostalo a bylo to fajn.
No a za týden je to tu! další z milníků v historii tohoto blogu padne - zkusím si triatlon. 750m plavání, 20km kolo, 5,5km běh. Jedu s jedním ze dvou čtenářů tohoto blogu Jirkou. Časový limit jsme si stanovili na 1:22.  Pro zpestření jsem se vsadili o lahváče za každou minutu rozdílu mezi námi, tak snad mě to nebude stát basu :-) J. do toho letos šlápnul a půjčil si na závod silničku, takže asi budu jediný účastník na crossu. Velmi hrubý plán mám 16minut plavat, 40minut na kolo a 26minut běh. Je tu ale pár otazníků, třeba jestli zvládnu kraul na otevřené vodě a nebudu šněrovat jak zběsilej, jestli se nezabiju na nášlapech, který jsem si na tento závod pořídil, jak moc se zdržím v depu a podobně. Každopádně to bude zase veselý zážitek.
Když nic jiného, díky račickému závodu docela rozšiřuju výbavu : zatím objednány nášlapy a konečně cyklokompjútr, v plánu je plavací čepice (aby mi neteklo do uší při nádechu :)), jiný plavecký brýle a triatlonový kaťata.
Triatlonu zdar!

No comments:

Post a Comment