3 August 2015

Po delší době ...

Mňo. Trochu jsem to tu nechal usnout :-) Né že bych od triatlonu už nic nedělal, ale tréninku moc nebylo. Najezdil jsem něco na kole, nejdřív s Helčou 230km křížem krážem po Třeboňsku, potom něco něco málo v okolí Milevska, ale byly strašný vedra a žádná velká cyklistika se nekonala. Vyrazil jsem aspoň plavat a na otevřené vodě trénoval navigaci při kraulu, šlo mi to obstojně a docela mi to plavalo, až na malou epizodku kdy jsem se zamotal rybářům do vlasce - naštěstí si mě nespletli s kaprem :-) 
Běhání byl všeho všudy jeden výběh 12,5km v šestkovém tempu, jinak jsem se pohyboval maximálně chůzí s cílem v hospodě.
A pak se konečně jelo na dovolenou! První týden dovolené jsme trávili v Julských Alpách ve Slovinsku. Že tam bylo krásně asi nemusím říkat, viz. fotky. Počasí nám vyšlo parádně, průměrné teploty byly pořád kolem 35st, takže každý krok do kopce znamenal okamžitou produkci hektolitrů potu :-) Nejdřív jsme bydleli v kempu u Bohinjského jezera v nadmořské výšce cca 500mnm a vyráželi na tůry na okolní kopce, které mají lehce pod 2000mnm. Za první tři dny jsme pochodem strávili 24 hodin a nastoupali převýšení 4 kilometry. Byla i nějaká lehoučká ferrata. Taky tři hodiny pochodu v krutopřísným lijáku. Dobyli jsme kopce Vogel 1922mnm, Šija 1880mnm a Pršivec 1760mnm a nějaké další nižší neznámé. Na Vogel jsme zmákli krátký zajištěný úsek, z Pršivce dost hustej technickej sestup. Byl umocněn tím, že se Helče nahoře rozpadly obě boty najednou a tak slejzala dolů bez podrážek :-) naštěstí jsme to ve zdraví přežili. Já poprvé v životě chodil s hůlkama a musím říct, že je to dobrý, hlavně na ty sestupy a prudký výstupy se mi moc hodily. Už jsem je i pokřtil, po tejdnu jsou dost omlácený a jedna je ohnutá, k čemuž došlo kde jinde než na Pršivci, kde kromě materiálu trpělo i moje tělo a nahoru jsem se vydrápal na pokraji sil. Zakletej kopec, ale nahoře bylo nádherně. Ještě stojí za zmínku neobvyklá situace z cesty na Vogel, kdy jsem od protijdoucích turistů pronásledovaných kůzletem dostal nečekaný úkol "Can you please take this little goat with you?" který jsem nakonec ale nesplnil, nevešla se mi do baťohu.
Čtvrtý den jsme přejížděli do Trenty a vzali jsme to přes krásný městečko Bled a vodopád Slap Peričnik. Oboje rozhodně stojí za vidění. Největším výkonem tohoto dne bylo spořádání tradičního slovinského zákusku kremšite na posezení. Takové množství listového těsta, krému a šlehačky jsem nezvládl za posledních třicet let dohromady.
Pátý den byl opět sportovní, vylezli jsme na Malou Mojstrovku do výšky 2332mnm. Odlovili jsme tam kešku, rozhlídli se na majestátní hory v okolí a sypali dolů. Hůlky se opět hodily, šlo se přes kamenné pole a světe div se, ty maličké kamínky sviňácky podkluzují a člověk tak musí bejt furt ve střehu aby nešel po čuni do údolí.  I tenhle kopec jsme ale seběhli bez zranění a byl to zase super výlet. Další den jsme přejeli do Itálie, vyjeli lanovkou, vyběhli černou sjezdovku a nahoře našli rozbouranou opuštěnou sedačkovou lanovku asi od větru / laviny, to se jen tak nevidí. Potom sešup 1200m výškových metrů s nekonečným množstvím zatáček o 180 stupňů.
Poslední den v horách už byl odpočinkový, bylo pořád vedro a tak jsme se moc nevzdalovali od kempu, proběhli jen místní "Soča Trail" kolem řeky, zkusili místní ražniči a pivo Union.
Celkový dojem ze Slovinska pozitivní, krásný hory, jezera, není tam draho a v kempech mají free wi-fi :-)
Kopce kolem Bohinjského jezera. Nevypadá to, ale vede tam "cesta"

Lyžařské středisko Vogel

Panorama

Šija 1880mnm

Ferrata na Vogel

Pršivec 1760mnm

Slap Peričnik

Panorama 2 z Malé Mojstrovky

Malá Mojstrovka 2332mnm, nejdřív vlevo do sedla a potom po hřebeni na vrchol

Vrcholovka z Mojstrovky - kde máme nohy?

Sedlo Vršič

Černá sjezdovkou nahoru ...

Pohoda v horách :-)
Až se tam jednou vrátíme, podíváme se na zoubek dvojici Prisojnik - Triglav :-)
Pak jsme ještě zajeli k moři do Itálie poblíž městečka Grado. A tam to bylo velmi obskurní. Strašný, spalující a nepolevující vedro. Ve dne asi 50, v noci 30 stupňů. Moře tak mělký, že když přišel odliv, voda ustoupila o 800metrů od břehu. Teplota vody odpoledne tak 37st, velmi osvěžující. Ale co, byli jsme u moře a lepší než v práci :) Byl jsem tam jednou i běhat bos po pláži.
Po návratu do ČR jsem v očekávání formy vyrazil na delší běh a 16,5km mě dost vyškolilo, cítil jsem se jak kdybych rok neběhal. Nohy to zvládly sice bez problémů, ale prostě mi to neběželo, s jazykem na vestě jsem to doběhl v tempu 6:30 s tepem asi 295.
Budu to muset nějak rozběhat, Klánovický 1/2M je teda ještě daleko, ale nerad bych tam nějak moc trpěl a taky nechci běžet výrazně dýl než dvě hodiny.

No comments:

Post a Comment