19 October 2015

Měsíc bez běhu

Je to tak, už měsíc jsem nepopoběhnul ani metr. Vlastně trochu víc než měsíc, naposledy jsem běžel 16. září. Je to můj smutný rekord a nejdelší období bez běhu od ledna 2013, kdy jsem začal trénovat na svůj první 1/2M. A ještě minimálně týden nepoběžím. Koleno se zlepšilo ale pořád to není stoprocentní. Za týden to pomalu začnu zatěžovat a uvidím. Měsíční pauza mě zřejmě stála veškerou vyběhanou fyzičku. Taky jsem přišel o 3-4 cm objemu svalové hmoty kvadricepsu, hlavně přímo nad kolenem je to tristní pohled. A taky tréninková morálka je v troskách. Bude to těžká cesta zpátky. Jsou tu ale první vlašťovky, v pátek i v sobotu jsem ušel 10km bez bolesti. Hurá.
Co bych v dnech příštích rád podstoupil je návštěva fyzioterapeuta a kompletní kineziologický rozbor, což je ve zkratce zpoplatněná hodinka, ve které se dozvíte, že vlastně všechno na vašem těle funguje špatně, držením těla počínaje a všemi svalovými disbalancemi konče. A že jich bude! O výsledcích budu informovat na blogu :-)
Nedostatek fyzické aktivity jsem v posledním měsíci vydatně kompenzoval konzumací alkoholických nápojů. 15piv za víkend na pivním festivalu ve Stuttgartu. 10 aperolů na teambuildingu. To jsou výkony, za které bych se nemusel stydět ani za nejvyladěnější alko formy ve studentských letech. Dopad na tělo je vpravdě destruktivní. Takže už opravdu netrpělivě vyhlížím období kde bude více sportu a méně společenských událostí :-). Nebudu tu ale psát moudra ve stylu "už nepiju", protože víme jaký má toto prohlášení smysl, že ano :-)
Na závěr rychlá rekapitulace aktuální triatlonové formy: 
Plavání : přes zimu bych chtěl trochu pravidelněji plavat. A v ideálním případě i sehnat někoho, kdo mě to naučí. 
Kolo: pořád se mi nechce kupovat za x tisíc silničku. Proto se asi vrátím k sázení na tenis a vyhraju si na něj. Posledně jsem si takto koupil komplet výbavu na hory :-)
Běh: Malý cíl znovu začít a uběhnout 2km bez bolesti.

Jo a příští rok neběžím PIM. Z několika důvodů.
2 comments:

  1. Scenarista nam podava pribehove smutne ladene melodrama vyhasinajici sportovni hvezdy prechazejici v tezko uveritelny az platonicky kycovity happy end hollywoodskeho typu. Reziser Joseph Zito odvedl lepsi praci nez v serii Braddock - Missing In Action, ale taahle a minuty trvajici staticke zabery na bezcovo pohuble koleno znaci ze ze stinu beckovych filmu jeste zdaleka nevystoupil...

    ReplyDelete
  2. Kdyby to šlo, dal bych "like" :-)

    ReplyDelete