3 November 2015

Cesta zpátky

Už zase skáču přes kaluže. Nejdřív ale bylo třeba se slzou v oku zrušit registrace na na pražský City trail a Klánovický 1/2. První přehazuji na kolegu v práci, druhý jen odsunuji a přesouvám startovné na rok 2016. Obě organizační složky závodů mi vyšly s pochopením vstříc, děkuji :)
Po 6ti týdnech poctivého nicnedělání je koleno pořád takový nanicovatý, ale nebolí a tak usedám v liduprázdné hotelové posilovně na rotoped a pomalu roztáčím pedály hubeným pahýlem, který kdysi býval svalnatou pravou nohou :-) vydržím celou hodinu, i když už po 4km je to docela nuda, ale hlavně že se konečně hejbu! Rotoped je vybaven i měřením srdečního tepu, z čísel která občas probliknou na displeji usuzuji, že veškerá fyzická kondice je v trapu. Statečně bojuju až na metu 20km. Po dojezdu mě trochu bolí svaly a je to parádní pocit!
Po tomto zátěžovém testu bez následků sbírám odvahu a ve čtvrtek 29.10. v 17:00, po 43 dnech bez běhu, nasazuji nejtlumenější boty co mám a vybíhám. První pocity smíšené, koleno po zranění je prostě divný, neumím to přesně popsat slovem ani písmem. Celá noha tak nějak nedrží, ale matně se pamatuju že minule po zranění to bylo podobné. V hlavě s mantrou "Pomalý běh léčí všechno" bežím 1km do Vestce k místní venkovní posilovně. Zde objevuji stroj "leg stretcher" na posilování stehenních svalů, píšou na něm že je vhodný k rehabilitaci, tak si hned dávám 200 opakování a s pocitem dobře odvedené práce běžím zpátky domů. Svaly mě bolí jak prase, a to na noze zdravé i chromé. Dobíhám k domovu značně dýchavičně, ale zvládl jsem to! 2km! :-)
Objev možností venkovní posilovny jasně definuje plány dalších dní. Po dni volna tak o víkendu oba dny běžím v doprovodu své krásné polovičky do Vestce, tentokrát i delším obloukem, takže jsou to třeba i 3km! :-) a k tomu 4x50 posilovacích cvíčků. A dneska jdu zase. A pak znovu. A když vydržím, na konci roku bych třeba možná zase mohl mít normální nohu i fyziku.
Tak se mějte a běhejte! :-)3 comments:

 1. :).. Drzim palce.. Dobra mantra.. "Pomaly beh leci vsechno":)..
  Tak se dej brzy dohromady. 12:)

  ReplyDelete
 2. Však tu mantru jsem si dovolil "odcizit" z tvého blogu :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. :).. Matra je naprosto volna, povazuji ji za zakladni kamen me bezecke existence.. Spolu s mym motem.. "Je to v hlave, je to v hlave..".., kterym se take casto zaklinam..:)
   Tak at to funguje i na tebe! 12:)

   Delete