30 November 2015

Ten vnitřní boj když ...

... přijdete domů z práce za tmy, venku je hnusná zima. Kanape, TV a hromada jídla se jeví jako jediní rozumní společníci na večer. Kdo by teď chtěl jít ven a ještě se nutil k běhu? Přesto jsem se v pátek překonal, nasoukal se do běžecké soupravy, model "když je kolem nuly" a s čelovkou vyrazil brázdit potemnělé ulice Jesenice a Vestce. Vesteckou část jsem ukončil rychle, některý z tamějších obyvatel je patrně velmi šetrný a rozhodl se ojeté pneu z favorita nevyhazovat, ale spálit. Nedýchatelnou část jsem tedy rychle prosvištěl a vrátil se do Jese.  Rozptylové podmínky tam máme lepší (hospodu na hřišti můžeme Vestci ale pořád závidět :-)) Nakonec něco málo přes 5km.
V sobotu po probuzení za oknem sluníčko, meteorologům to zase lehce nevyšlo, mělo pršet. To se musí využít! Rychle snídám ovocnou home made šťávu z tří jablek, dvou hrušek a dvou banánů a šup ven do mrazivého rána. Dost mě to baví. Běžím na pohodu, aspoň se mi to teda zdá, prvních 5km ani nerozeznám která noha je ta zraněná, bolí obě stejně ;-) ne, je to v pohodě, až po 7km při přeběhu kočičích hlav trochu cejtím takovou lehkou nejistotu v pravý noze, ale hned to přejde a domů doklusávám živ a zdráv. 10km za 1:04, žádnej sprint, ale beru to jako léčebný pomalý běh.
V neděli o běhu ani neuvažuju, venku vichřice a déšť, nemusím mít všechno. Udělám teda aspoň 50 dřepů a pár minut si zalyžuju. Po zranění teď dělám dřepy dost opatrně a to jen do pravého úhlu (asi se tomu v moderní hantýrce říká squaty). Obecně mám s tímhle cvikem docela problém v tom, že jsem se nikde nedozvěděl, jak dělat dřepy správně. Někdo propaguje jen squaty a odsuzuje dřepy v plném rozsahu, někde je to přesně naopak. Já zatím dělám jen squaty, protože mě z nich nic nebolí. Každopádně mi zatím pomohly k obnově 2cm obvodu stehna pravé nohy :-) Rozdíl mezi pravou a levou nicméně stále 2-3cm.
Při zapisování výkonů za 2015 jsem si všimnul že mám nastoupáno pouze 7330m. Trapně málo, ale jsem člověk z rovin no. Na výšku K2 to ale letos dorvu i kdybych měl přes Vánoce běhat pořád dokola nahoru dolů do schodů :-)
A včera jsem náhodou viděl dokument o Ironman 2015 na Havaji a zase mě to chytlo, aspoň v teoretický rovině. To je tak úžasnej sport! Už chci léto a Račice :-)

2 comments:

  1. :) .. urcite vydrz a pomalu..
    jestli te to potesi, ja nebeham rychleji..:)
    Vsemu zdar! 12:)

    ReplyDelete
  2. Jisteze to potesi, zvlaste od pokoritele Rondy ... :-)

    ReplyDelete