12 January 2016

Hypochondr v akci

Jak jsem avizoval, včera probíhalo vyšetření u Dr. House s pravým kolenem. Do ordinace jsem normálně došel, protože blok v koleni povolil a otok zázračně zmizel. V čekárně jsem tak jediný na pohled zdravý jedinec. Ostatní pacienti kolem mají alespoň berle. Jeden vedle mě tiše skučí bolestí a když ho volají do ordinace, tak při vstávání bolestí řve. Dotváří tak v čekárně pohodovou ortopedickou atmosféru. Do toho nás všechny urguje nějaká 90ti letá paní jestli jí pustíme před sebe. Mě se ptá devětkrát, i když sedím přímo proti ceduli "Pořadí pacientů určuje lékař". Slibem nezarmoutíš, tak jí vždy ujistím, že ji samozřejmě pustím.
Po dvou hodinách čekání, odbavení sténajícího a pustíte mě? seniorky, jsem konečně na řadě a v trenkách klušu do ordinace. Vyprávím stručně svou kolenní historii. Dr. House kouká na RTG snímky a konstatuje, že je vše v pořádku. Následuje vyšetření plné ortopedických technik, kroucení a lámání kolene do různých úhlů. Některý chvaty jsou výživný a myslím že by byly výzvou i pro nejednu zdravou nohu :-) moje běžecká noha ale vydržela všechno a bez bolesti. Mudr. kroutí hlavou, koleno drží. "Jsem teda simulant?" ptám se.
Asi ne. Zřejmě mám drobný poranění menisku, který se projevuje jen v určitých pohybech a polohách. Vzhledem k tomu že jsem mladý a nadějný atlet ;-), jsem odeslán na magnetickou rezonanci, k potvrzení a upřesnění diagnózy. Pak se uvidí a budu se moct rozhodnout jestli do kolene vrtat. Zároveň se dozvídám rizikové pohyby pro moje koleno - vystupování z auta coby spolujezdec a vstávání z gauče pravou nohou napřed :-)
Nebudu raději zatím dělat předčasné závěry, ale je pozitivní, že vyšetření vyloučilo nějaký velký poškození. 
Aby se z tohoto blogu nestaly zápisky z ortopedie a o běhu to bylo aspoň teoreticky, hlásím že jsem včera viděl úchvatný dokument o Ronda del Cims! Kdo nezná, běžecké kolečko kolem Andorry, 170km, převýšení 13km. Je to absolutní nádhera! Startovné si dám jako dárek k 50tinám. Za 15 let bych na to mohl stihnout natrénovat ;-)


1 comment:

 1. :) .. Ronda je Ronda..:)
  ono je hezke se podivat i na pruvodce po zavode od reditele zavodu...
  Od nas, co jsme meli to stesti tam bezet.. muzu rici.. je to jeste o rad nebo o dva hezci..:)
  Takze drzim palce!
  12:)

  ReplyDelete