12 May 2016

Už zase běhám

Už zase běhám! Pomalu, ale přece. Nezapomínejme, že pomalý běh léčí všechno (zdravím Honzu12 :)). A protože nejsem jiného než pomalého běhu schopen, léčím se prakticky pokaždé když vyběhnu :) Koleno mě nebolí, ale takový ten pocit, že to furt není ono, ten tam je. Tedy donedávna byl. Jeden z posledních výklusů měl totiž "dramatický" průběh plný zvratů. Běžím si tak svým závratným sedmičkovým tempem a po vyběhnutí mini kopečku najednou tupá bolest v koleni, musím přejít do chůze. V hlavě už se vidím na operačním stole na plastice vazů a ruším všechny akce v nabité termínovce. Po 100m chůze se odhodlám to ještě zkusit. A hele, ono to nebolí! Vůbec! Dokončuju 6km okruh bez jediného náznaku problému. Moc nechápu co se vevnitř stalo, asi se mi uvolnily srůsty u čéšky nebo z kolena vypadnul skalpel co tam zapomněli při operaci, těžko říct. Je to ale celkem jedno, hlavní je že od té doby se mi běhá dobře. Pár dní na to vyrážíme na společný výběh s Helčou (první cca po roce). Dceru Veru necháváme babičce a dáváme si severní vestecký 5km okruh. Helča 6 týdnů po porodu vyklusne 5km za 28:30 bez zadýchání, já u toho málem zdechnu a s tepem 187 dokončuji zcela upocen a zničen vedle usměvavé kojící matky :-) Holt někdo to má v genech, někdo si to musí vydřít a já si prostě vybral špatný sport :-) Tento úspěch mě vede k sestavení tréninkového plánu, který se nyní snažím držet. Můj týden pak vypadá v ideálním případě takto:
Pondělí - volno :)
Úterý - vstávačka po páté a běh (pomalý) při východu slunce
Středa - cvičení na BOSU, dřepkins, výpady, balanc, no prostě všechno
Čtvrtek - "rychlejší" běh, intervaly
Pátek - posilování, obnova stehenního svalu
Sobota - běh / kolo / chůze s kočárem
Neděle - běh
Celý tento sofistikovaný tréninkový plán doplňuji zlepšením stravy, pro začátek jsem omezil konzumaci pečiva a cpu se knackerbroty a nepiju slazený nápoje. Občasné porušení životosprávy v podobě piva je samozřejmostí. Navíc je to v rámci tréninku na první závod sezony v mojí termínovce, která má zatím tuto podobu:
14.5.2016 - Pražská relativní desítka!
18.6.2016 - ICT triatlon
Srpen 2016 - Maraton českým rájem (asi jen jako divák, případně aktivní turista)
Září 2016 - Výběh na Sněžku ( zatím 19km - díky kontaktům na organizátory můžu v den závodu přesedlat na 42km variantu výběhu - tomu říkám protekce! :))
Tak běhejte, třeba se potkáme na trati nebo na startu nějakého závodu. Poznáte mě snadno. Jsem ten nejpomalejší s hubenou nohou.


2 comments:

 1. :).. noha se spravi.. koneckoncu.. pomaly beh leci vsechno. Tedy pochopitelne, je prokazano, ze slzy Chucka Norrise leci vsechno, i rakovinu.. Ovsem problem je, ze Chuck nikdy neplace!:)
  Zato pomalu behat se da skoro vzdycky:)
  Drz se! Taky nepatrim mezi ty rychliky.. Nekdy me to vytoci a snazim se behat co nejrychleji, ale pak mi dojde ta hloupost meho pocinani.. a rychlost upravim:). Hodne zdaru na Snezce!
  12:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kdyby mě Chuck viděl teď běžet, tak by možná slzu uronil - je to tristní pohled :) a díky za podporu :)

   Delete