11 November 2016

Restart vol. 2

11.11. 5:11 ráno. Tahle číselná kombinace si o návrat k běhu přímo koleduje. Navíc jsem s malou vzhůru už od čtvrt na čtyři, takže žádná rozespalost nehrozí. Také mi díky podpoře spoluběžce už včera večer v outlooku zablikala událost "Připravit se psychicky na ranní výběh", následovaná dnešní ranní upomínkou "Restart běžecké kariéry". Venku mokro, ale nechčije a příjemné 2 stupně. I oblékám se do běžeckého, sfouknu prach z Hoka One One, čelovku na palici a šup do tmy. GPS se chytá rychle, tepák vůbec, ve finále je to tak dobře - čísla kolem 200 by mě zbytečně stresovala. Vybíhám na jižní jesenický okruh. Dle nové tréninkové strategie "běhej míň, ale intenzivněji" rozbíhám první kilák v tempu 7:10 / km. Pro neběžce - to je taková rychlejší chůze a tempo Helíka když jde ven s kočárkem. Pak si střihnu 4x 500m, v pořadí rychle - pomalu - rychle - pomalu. Rychle na první pětistovce znamená 6 min / km. Pomalu je přes 7. Na druhé rychlejší pětistovce se rozhoduji zbavit se nálepky šneka a přepínám pod 5:30. Překvapivě to docela jde, asi proto, že je to mírně z kopce. Pak zas výklus a už mám 3 km. Začíná mě to bavit. Další kilometr tak nahodile střídám zběsilý úprk se šnečím výklusem, hodinky nekontroluju ale max byl pod 4 min / km. Poslední km už jen doklusnu domů. Na schodech k bytu zjišťuju, že mě bolí nohy. Po 5km! :-) jsem zjevně v top formě!
Bez ohledu na katastrofální kondici, v které se mé tělo nachází, jsem rád, že jsem to zlomil a vyběhnul. Děkuji Jiříkovi za podporu na dálku :-) snad si obnovím tréninkový návyk a až se B7 v září zeptá, co jsem dělal poslední rok, budu mít co odpovědět. Ano, jsem přihlášen na tuto šílenost. 86km přes 7 kopců. A v práci nám zase sponzorují pražský 1/2 M, tak by byl hřích se nezůčastnit. Také jsme u piva obnovili plány na plavání s trenérem, tak třeba příští rok proběhne i nějaký pěkný triatlon.
A to hlavní nakonec - koleno mě celý běh ani chvíli nebolelo. Snad to vydrží i při další a delší zátěži.
Kardio činnostem zdar! :-)

2 comments:

 1. :).. drzim palce.. Pomaly beh leci vsechno:).. Skoro jako slzy Chucka Norrise [Ty leci i rakovinu, ovsem problem je, ze Chuck Norris nikdy neplace!:)]
  Az pobezime 26.12 kolem Prahy.. tak se pridej..
  MSF! At nam to beha.. 12:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dekuji za pozvání na oběh Prahy! Ale toho času nejsem v Praze. A navíc při mé výkonnosti by mi všichni utekli :-)

   Delete